Wspólnota

Partnerzy Platformy Działania Laudato Si’

Platforma Działania Laudato Si’ jest owocem wyjątkowej współpracy pomiędzy watykańską Dykasterią ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, blisko 150 organizacjami katolickimi i osobami z całego świata.

Duch partnerstwa wzbogaca Platformę Działania Laudato Si’ jako całość, zapewniając, że jest ona zakorzeniona w żywych doświadczeniach i lokalnej mądrości. W końcu “nowe, kształtujące się procesy nie mogą być zawsze włączane we wzorce ustanawiane z zewnątrz, ale muszą wynikać z kultury lokalnej” (LS 144). Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka pragnie z wdzięcznością uczyć się od lokalnych liderów i z pokorą zapewnić wspólne ramy działania, które wspierają rozwój wszystkich.

Pośród wielu grup i organizacji, które Duch Święty zjednoczył w tym dziele, kierownictwo wspólnot “peryferyjnych” jest prawdziwie wyjątkowym darem. Zmagając się z wyzwaniami, osoby na obrzeżach wykazują się “godną podziwu kreatywnością i wielkodusznością” i tworzą “relacje przynależności i współistnienia”, które przyczyniły się do rozwoju tego programu. (LS 148, LS 149)

Zjednoczeni w Duchu Świętym

Platforma Działania Laudato Si’ jest owocem wspólnej pracy i zaangażowania. Do jej powstania przyczyniły się organizacje i osoby prywatne z całego świata.

Dzięki różnorodnym perspektywom współtwórców, globalne wzorce działania platformy odpowiadają potrzebom lokalnych społeczności.

Sponsor

Rada kierująca

Doradcy wspólnotowi

Agatha Ikhumetse

Nigeria

Anna Brzezińska-Hemperek

Polska

Bernadette Crewe-Brown

Republika Południowej Afryki

Christopher Coutinho

Kenia

Cyprianus Lilik Krismantoro Putro

Indonezja

Dr. Angela L. Swain

Stany Zjednoczone

Immaculate Tusingwire

Uganda

Jonas Nduwimana

Burundi

Larry Campbell

Stany Zjednoczone

Leszek Jarzyna

Polska

Lucrecia Garcia

Stany Zjednoczone

Mamy Nirina Rolland Randrianarivelo

Madagaskar

Mantopi Martina De Porres Lebofa

Lesotho

Marie Fatayi-Williams

Nigeria

Marilu Gonzalez

Stany Zjednoczone

Mariusz Zatylny

Polska

Maryanne Owiti

Kenia

Olga Green

Stany Zjednoczone

Rosa Rita Mariano

Filipiny

Stephen Makagutu

Kenia

Sunil Britto

Indie

Tanya D. Woods

Stany Zjednoczone

Włodzimierz Miziołek

Polska

Członkowie grup pracy

“Wszyscy możemy współpracować jako narzędzia Boga w trosce o stworzenie, każdy ze swoją kulturą i doświadczeniem, swoimi inicjatywami i możliwościami.” (LS 14)

Rejestracja